• Ako možno poznať Boha?
  • Prečo veda potrebuje počítať s Bohom?
  • Prečo je morálka napriek všetkému objektívna?

Žijeme krízu politiky, kultúry aj viery. Akoby dnes neexistoval pevný bod, o ktorý by sa dalo oprieť. Všetky identity a istoty sa rozpadajú. Dá sa mať dnes vôbec dôveru v budúcnosť? O tom, prečo je spojenie viery a rozumu podľa sv. Tomáša liekom pre dnešok, bude prednášať jeden z najvýznamenších teológov súčasnosti - americký dominikán a rektor rímskej univerzity Angelicum o. Thomas Joseph White.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

Pri tomto podujatí bude zabezpečené simultánne tlmočenie.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Kúp si vstupenku!

vstupenka permanentka online permanentka

Spoznaj rečníkov!

Photo-OFFICIAL-Thomas-Joseph-White-HOME-768x480

Fr. Thomas Joseph White

Páter Thomas Joseph White je rektorom Pápežskej univerzity svätého Tomáša (Angelicum) v Ríme. Je autorom viacerých kníh a článkov vrátane The Trinity: On the Nature and Mystery of the One God, Wisdom in the Face of Modernity: A Study in Thomistic Natural Theology, The Incarnate Lord, A Thomistic Study in Christology, The Light of Christ: An Introduction to Catholicism a ďalších. Je spoluredaktorom časopisu Nova et Vetera, zaslúžilým vedeckým pracovníkom McDonald Agape Foundation a členom Pápežskej akadémie svätého Tomáša Akvinského.

Samuel Trizuljak

Samuel Trizuljak

Samuel Trizuljak vyštudoval politické vedy a históriu na univerzitách v Cambridgei, v Oxforde a v Heidelbergu. Záujem o dejiny katolíckeho myslenia ďalej rozvíja ako doktorand na Univerzite Karlovej v Prahe. Ako lektor spolupracuje so Spoločenstvom Ladislava Hanusa a s Kolégiom Antona Neuwirtha. Ako speechwriter pracoval pre niekoľkých politikov, naposledy pre ministra obrany Jaroslava Naďa. Jeho kniha Na výške do hĺbky: 33 rád veriacim študentom v Bratislave, na Oxforde alebo kdekoľvek inde vyšla v septembri 2021.