• Čo ponúkajú cirkvi sekulárnemu svetu?
  • Treba vymýšľať nové spôsoby evanjelizácie?
  • Akým výzvam čelí dnes cirkev?

Mnohí sa dnes sťažujú, že ich cirkev neoslovuje. Čo zmeniť, aby cirkev bola aj dnes príťažlivá? Jedni sa chcú viac sústrediť na liturgiu, iní chcú vyjsť von z chrámu a prijímať všetkých. Ako prehĺbiť a zároveň odovzdať vieru? Ako zaujať svet a zostať pritom verný evanjeliu? Stratíme niečo, ak sa otvoríme? A čo vlastne znamená otvoriť sa?

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Ivan Eľko

Ivan Eľko

Ivan Eľko je slovenský evanjelický duchovný, ktorý pôsobí od roku 2018 ako generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku. Po štúdiu na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave pôsobil ako farár v Kostolnom, Krajnom a Nitre. V marci 2019 sa stal predsedom Ekumenickej rady cirkví v Slovenskej republike.

graubner

Mons. Jan Graubner

Mons. Jan Graubner je český rímskokatolícky duchovný, arcibiskup pražský a metropolita český (od 2022). Od roku 2020 je predsedom Českej biskupskej konferencie. Ako biskupské heslo si zvolil: Quod dixerit vobis facite! (slov. "Urobte všetko, čo vám povie!" Jn 2,5).

Jan Heriban

Ján Heriban

Šéfredaktor portálu nm.sk. Vyštudoval masmediálnu komunikáciu v Trnave. Pracoval ako redaktor a moderátor v bratislavskom štúdiu Rádia Lumen. Spolupracoval s náboženskou a športovou redakciou RTVS. Je ženatý, má jednu dcéru a žije v Bratislave.