• Čo je poslaním pápeža?
  • Aká je teológia pápeža Františka?
  • Ako sa mu darí liečiť rozdelenia vo svete a v Cirkvi?

Pápež František je 10 rokov na čele Cirkvi ako rímsky biskup. Pri svojom nástupe si predsavzal uskutočniť reformy v kúrii, decentralizovať Cirkev a napokon zmeniť komunikáciu v Cirkvi a Cirkvi k svetu. Ako sa mu jeho zámery nateraz podarili? Mnohí vidia jeho pontifikát ako potrebný nový vietor pre Cirkev, ako aggiornamento 2.0. Iní sa obávajú doktrinálnej nejasnosti pápežských dokumentov a výrokov a tiež zväčšujúcich sa rozkolov v Cirkvi (Amoris Laetitia, Tradicionis custodes, Nemecká synoda). Cieľom podujatia bude tieto dva pohľady preskúmať v poctivej česko-slovenskej teologickej diskusii.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

UPOZORNENIE: Toto podujatie nebude vysielané v rámci online permanentky.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Kúp si vstupenku!

vstupenka celovečerná vstupenka permanentka

Spoznaj rečníkov!

Martin Mihálik

Martin Mihálik

Martin Mihálik je riaditeľom Základnej školy Citadela, ktorá je súčasťou vzdelávacieho inštitútu Kolégia Antona Neuwirtha. V rámci projektov v Kolégiu vedie online semináre pre verejnosť ohľadom teologických otázok, aktuálne prebieha semiár Kresťanstvo, židovstvo a islam: Veľké právne otázky v náboženstvách. V minulosti viedol seminár Pápež František a synodálna Cirkev či Mystika svätej omše.

dvorak

Petr Dvořák

Petr Dvořák je filozof a vedecký pracovník na Filozofickom ústave Akadémii Vied v Českej Republike. Od roku 2010 vedie tím ľudí na Oddelení pre štúdium antického a stredovekého myslenia, ktoré sa zaoberá filozofiou, logikou a teológiou od predsokratových čias až po raný novovek. Peter Dvořák sa zameriava vo svojom výskume na dejiny scholastickej filozofie a logiky vo vzťahu k súčasnej analytickej filozofii.

Boris Bartho

Boris Bartho

Vyštudoval právo na Viedenskej univerzite a pracuje ako asistent na Vysokej škole vo Wiener Neustadt. Špecializuje sa na Európske právo, právnu filozofiu a cirkevné dejiny. Takisto sa venuje dianiu v katolíckej cirkvi. Je členom predsedníctva Spoločenstva Ladislava Hanusa.