• Je konverzia výsledok alebo cesta?
  • Vedie k nej rozum, cit či milosť?
  • A vôbec, dá sa dosiahnuť vlastnou vôľou?

Simone Weilová ako operátorka výroby, dvaja anglickí džentlmeni pri partii šachu a naliehavé listy zo saharskej púšte. Tri miestnosti a svetlo na konci tunela. Autorské divadelné predstavenie o piatich známych konvertitoch. Príďte sa s nami prejsť po galérii mysle tých, čo uverili. Po predstavení si pri vínku či pive môžete vypočuť piesne z albumu Dášy Žabenskej - jedno.tu a to všetko v krásnych a málo poznaných priestoroch Galérie Statua. Dĺžka celého podujatia: cca 1,5 hod.

Autorský text / dramaturgia / réžia: Mgr. art. Rebeka Lukáčová a Mgr. Katarína Valábková.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

UPOZORNENIE: Toto podujatie nebude vysielané v rámci online permanentky.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Kúp si vstupenku!

vstupenka celovečerná vstupenka permanentka

Spoznaj rečníkov!

Mária Miklošková

Mária Miklošková

Mária sa odmalička venuje umeniu - najmä divadlu, prednesu poézie a tancu. Pôsobí ako dobrovoľníčka v rámci neziskovej organizácie Úsmev ako dar, rada fotí, cestuje, spoznáva nových ľudí aj seba. Po absolvovaní štúdia na Gymnáziu Matky Alexie bola prijatá na VŠMU a momentálne dokončuje svoj prvý ročník herectva.

Marián Kužma

Marián Kužma

Marián Kužma má 22 rokov, momentálne študuje herectvo na VŠMU, predtým študoval herectvo na konzervatóriu v Košiciach. Vo voľnom čase pracuje (brigáduje) ako animátor v detskom centre.

Šimon Vretenička

Šimon Vretenička

Šimon vyrastal pri saleziánskom stredisku v Trnave, kde sa venuje hudbe a deťom. Má za sebou úspešné predstavenia muzikálu Bola raz jedna klietka. Popritom sa podieľa na organizácii Festivalu Lumen v Trnave.

dasa-zabenska.jpg

Dáša Žabenská

Dáša Žabenská je speváčka a hudobná producentka. Stojí za projektom jedno.tu – albumom, ktorý prepája mladých kresťanských hudobníkov z Čiech aj Slovenska. Počas štúdia na VŠMU sa podieľala na organizácii koncertu Hansa Zimmera. V roku 2020 nahrala pieseň Šepkáš mi pre filmovú podobu Godzone Tour. V súčasnosti je na materskej dovolenke.

Rebeka Lukáčová

Rebeka Lukáčová

Rebeka študovala divadelnú dramaturgiu na VŠMU. Momentálne pracuje ako projektová a event manažérka v SLH. Produkčne zastrešuje festivaly Bratislavské / Košické Hanusove dni a pôsobí aj v dramaturgických tímoch festivalov.

Katarína Valábková

Katarína Valábková

Katarína Valábková vyučuje jazyky na gymnáziu, má rada originálne myšlienky v štýlovej jazykovej forme a učí sa nebáť.