• Je konverzia výsledok alebo cesta?
  • Vedie k nej rozum, cit či milosť?
  • A vôbec, dá sa dosiahnuť vlastnou vôľou?

Simone Weilová ako operátorka výroby, dvaja anglickí džentlmeni pri partii šachu a naliehavé listy zo saharskej púšte. Tri miestnosti a svetlo na konci tunela. Autorské divadelné predstavenie o piatich známych konvertitoch v krásnych priestoroch Galérie Statua. Príďte sa s nami prejsť po galérii mysle tých, čo uverili.

Po predstavení si pri vínku či pive môžete v príjemnom prostredí záhrady Pálffyho paláca vypočuť piesne z oceňovaného EP hrajžemi od nitrianskej kapely DIS IS MARKĒTA. Dĺžka celého podujatia: cca 1,5 hod.

Autorský text / dramaturgia / réžia: Mgr. art. Rebeka Lukáčová a Mgr. Katarína Valábková.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

UPOZORNENIE: Toto podujatie nebude vysielané v rámci online permanentky.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Mária Miklošková

Mária Miklošková

Mária sa odmalička venuje umeniu - najmä divadlu, prednesu poézie a tancu. Pôsobí ako dobrovoľníčka v rámci neziskovej organizácie Úsmev ako dar, rada fotí, cestuje, spoznáva nových ľudí aj seba. Po absolvovaní štúdia na Gymnáziu Matky Alexie bola prijatá na VŠMU a momentálne dokončuje svoj prvý ročník herectva.

Marián Kužma

Marián Kužma

Marián Kužma má 22 rokov, momentálne študuje herectvo na VŠMU, predtým študoval herectvo na konzervatóriu v Košiciach. Vo voľnom čase pracuje (brigáduje) ako animátor v detskom centre.

Šimon Vretenička

Šimon Vretenička

Šimon vyrastal pri saleziánskom stredisku v Trnave, kde sa venuje hudbe a deťom. Má za sebou úspešné predstavenia muzikálu Bola raz jedna klietka. Popritom sa podieľa na organizácii Festivalu Lumen v Trnave.

DIS is Marketa

DIS IS MARKĒTA

Nitriansku kapelu DIS IS MARKĒTA tvorí 5 muzikantov z rôznych hudobných svetov, v ktorých sa spája folklór s klasickou aj experimentálnou hudbou. Výsledkom je pestrá paleta zvuku – od autentickej sugestívnej piesne, cez silné ľudové nápevy v rozličných zvukových obmenách a náladách, až po netradičné hudobné kompozície. Započuť môžete aj prvky ambientu či elektronickej hudby. Vyznačujú sa temperamentným spevom a multižánrovými aranžmánmi inšpirované folklórom, world music a súčasnou hudbou.Kapela získala na Radio_Head Awards 2022 dve finálové nominácie od odbornej slovenskej aj zahraničnej poroty v žánrových kategóriách World music a Folková hudba. Kapelu v súčasnosti tvorí Martina Kertészová (spev), Martina Janegová (klavír), Lukáš Bujdák (gitara), Roman Stražanec (violončelo) a Matej Borovský (bicie).

Rebeka Lukáčová

Rebeka Lukáčová

Rebeka študovala divadelnú dramaturgiu na VŠMU. Momentálne pracuje ako projektová a event manažérka v SLH. Produkčne zastrešuje festivaly Bratislavské / Košické Hanusove dni a pôsobí aj v dramaturgických tímoch festivalov.

Katarína Valábková

Katarína Valábková

Katarína Valábková vyučuje jazyky na gymnáziu, má rada originálne myšlienky v štýlovej jazykovej forme a učí sa nebáť.