Podpor BHD svojím darom na donio.sk/bhd2023!

Tento rok sa nám podarili po niekoľkých rokoch snaženia hostia svetového formátu. Aby sme mohli BHD robiť aj ďalší rok v tak vysokej kvalite, potrebujeme už teraz vyzbierať od priaznivcov 10 000 €. Celkové náklady na festival sú takmer 50 000 €. Z predaja lístkov si trúfame získať tretinu nákladov, viac ako tretinu od veľkých partnerov, ale stále nám chýba 10 000 €.

Pomôžeš nám naplniť náš cieľ?

Chcem podporiť BHD!

Dar pre BHD!
scott

Scott Hahn

Scott Hahn je americký katolícky teológ a apologét, člen Opus Dei a bývalý pastor presbyteriánskej cirkvi. O svojej konverzii napísal dielo Naša cesta do Katolíckej cirkvi (v orig. Rome Sweet Home). Hahn sa zaoberá najmä ranným kresťanstvom a cirkevnými otcami. Často je označovaný prezývkou „Luther naruby“, pretože jeho konverziu ku katolicizmu nasledoval väčší počet presbyteriánskych pastorov a znalcov Biblie.

kimberly

Kimberly Hahn

Kimberly Hahn je vydatá za Scotta od roku 1979. Získala magisterský titul v teologických štúdiách na tej istej škole ako on. Majú šesť detí a devätnásť vnúčat. Svoje deti učila doma 26 rokov.

Kimberly sa stala katolíčkou na veľkonočnú vigíliu v roku 1990 po ťažkom boji počas štyroch rokov po Scottovom vstupe do katolíckej cirkvi. Spolu so Scottom napísala knihu o ich ceste do katolíckej cirkvi s názvom Rome Sweet Home: Our Journey to Catholicism, ktorá bola preložená do viac ako dvadsiatich jazykov.

Jej podcast Beloved and Blessed (Milovaná a požehnaná) vychádza z múdrosti Písma, najmä z Prísloví 31, a hovorí o túžbach a silných stránkach žien vo všetkých oblastiach života.

Photo-OFFICIAL-Thomas-Joseph-White-HOME-768x480

Fr. Thomas Joseph White

Páter Thomas Joseph White je rektorom Pápežskej univerzity svätého Tomáša (Angelicum) v Ríme. Je autorom viacerých kníh a článkov vrátane The Trinity: On the Nature and Mystery of the One God, Wisdom in the Face of Modernity: A Study in Thomistic Natural Theology, The Incarnate Lord, A Thomistic Study in Christology, The Light of Christ: An Introduction to Catholicism a ďalších. Je spoluredaktorom časopisu Nova et Vetera, zaslúžilým vedeckým pracovníkom McDonald Agape Foundation a členom Pápežskej akadémie svätého Tomáša Akvinského.