• Smerujú nemeckí biskupi do schizmy?
  • Ako ostať verný Kristovi v čase krízy Cirkvi?
  • Čo robiť, aby sa Cirkev na Slovensku nevydala nemeckou cestou?

O budúcnosti Cirkvi sa dnes rozhoduje aj v Nemecku. Mnohí nemeckí katolíci dúfajú, že proces synodálnej cesty povedie k zmene náuky cirkvi o sexuálnej morálke a tiež k prístupu žien ku kňažstvu. Niektorí tento proces považujú za poslednú šancu pre záchranu Cirkvi. Iní ho naopak nazývajú cestou ku schizme. Mnohí nemeckí kňazi začali požehnávať homosexuálne páry. Hostia z Nemecka, Rakúska a Poľska budú diskutovať o kríze Cirkvi v Nemecku a jej vplyve na kresťanov na celom svete.

Podujatie bude v nemčine a simultánne tlmočené do slovenčiny.

rudolf-gehring.jpg

Rudolf Gehrig

Rudolf Gehring je nemecký žurnalista, televízny moderátor a autor. Je hlavným korešpondentom pre nemecky-hovoriacu časť Európy v CNA Deutsch, moderátor v EWTN Germany, autor v „Tagespost“ a v magazíne „Vatican“. Spolupodieľal sa na publikovaní katechizmu pre mládež YouCat. Momentálne pripravuje vydanie jeho rozhovoru s biskupom Pasov, Stefanom Osterom.

Martin Leidenfrost

Martin Leidenfrost

Oceňovaný rakúsky novinár (nar. 1972) píšuci pre denníky Štandard a Postoj a revue Imulz. V minulosti prispieval sj do rakúskeho denníka Die Presse, ten s ním však ukončil spoluprácu po jeho ostrej kritike viedenského Pridu. V minulosti žil viac rokov na Slovensku. Jeho texty sa okrem iného vyznačujú brilantnými porovnaniami života v rôznych európskych krajinách.

Ks._Prof._Dariusz_Oko.jpg

Dariusz Oko

Kňaz, docent filozofie na Pápežskej univerzite Sv. Jána Pavla II. v Krakove, narodil sa v roku 1960 v Osvienčime. Viac ako sedem rokov študoval a pracoval v Nemecku. Prednášal okrem iného v USA, Kanade, Veľkej Británii, v roku 2014 mal prednášku v poľskom Sejme a v roku 2018 v ukrajinskom parlamente. V r. 2019 získal zlatú medailu od poľského prezidenta Andrzeja Dudu. Jeho text S Pápežom proti heréze ocenil aj pápež Benedikt XVI. Jeho najnovšia kniha Levandulová mafia aktuálne vychádza v slovenskom preklade s predslovom arcibiskupa Mons. Jána Oroscha.

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška je šéfredaktorom denníka Štandard. Píše o politike, kultúre a náboženstve, študoval v Trnave, Prahe a Varšave. Jaroslav písal pre týždeník Týždeň, konzervatívny denník Postoj. Bol šéfredaktorom revue pre modernú katolícku kultúru - Impulz. Na Rádiu Slovensko má reláciu K2 venovanú kultúrnym osobnostiam, ktoré nie sú celebritami. Na Rádiu Devín je súčasťou relácie Reflektor, spolu s Jurajom Šústom a Štefanom Chrappom. Takisto je moderátorom diskusnej relácie RTVS Do kríža.