Aká je situácia kresťanských a jezídskych utečencov v Iraku? Prečo sú kresťania prenasledovaní? Čo môžeme urobiť pre zlepšenie situácie utečencov na Blízkom Východe?
Za posledné dve desaťročia z Iraku odišlo viac ako 80% kresťanov. Milión Kristových nasledovníkov emigrovalo do západného sveta alebo živoria v utečeneckých táboroch v Libanone, Jordánsku alebo Turecku. Aký je život utečencov? Ako sa vyrovnávajú so svojim neľahkým životom? Prednáška umožňuje nahliadnuť do životov a myslenia kresťanských vysídlencov a utečencov zo starobylej Ninivskej planiny. Autor strávil s utečencami v Kurdistane takmer mesiac zdieľajúc ich život v stanoch a provizórnych obydliach. Okrem kresťanov navštívil aj jezídov a mal možnosť komunikovať s vedúcimi predstaviteľmi kresťanských cirkví v Iraku. Prednáška bude sprevádzaná autentickými fotkami z utečeneckých táborov.
Anton Tony Frič

Anton Tony Frič

Anton Frič je fotograf a cestovateľ žijúci v Poprade na východnom Slovensku. Je otcom štyroch detí a popri fotografovaní pôsobí aj ako učiteľ angličtiny. Na prelome rokov 2014 a 2015 strávil takmer mesiac medzi kresťanskými a jezídskymi utečencami v Iraku. Cieľom jeho cesty bolo zdokumentovanie podmienok utečencov a snaha pomôcť im v ich ťažkom údele. Momentálne sa venuje prednáškam o situácii kresťanov v Iraku po celom Slovensku a príprave cesty do Iraku, Sýrie a ďalších lokalít na Blízkom východe.