• Aký životný štýl by mala mať katolícka žena?
  • Ako by sa mala obliekať?
  • Čím môže inšpirovať?


V minulosti bolo ženským poslaním predovšetkým materstvo, starostlivosť o domácnosť a muža, čo sa prejavovalo v celom životnom štýle ženy. Platí tento ideál ženy aj dnes, keď je volebné právo samozrejmosťou, väčšina žien pracuje a ženská premiérka či olympijská víťazka už nikoho neprekvapí? A ako sa identity ženy dotýka katolícka viera? O tom, či vôbec existuje ideál katolíckej ženskosti, ako ho objaviť či nestratiť, o ženskej originalite a jedinečnosti budú diskutovať umelkyňa a čerstvá manželka Tereza Kmotorková (rod. Slavkovská), sestra saleziánka Lamiya Jalilová a matka piatich doma vzdelávaných detí Lenka Šústová.


TOTO PODUJATIE BUDE DOSTUPNÉ IBA CEZ ONLINE STREAM.

244139580_300379361470519_7830646678473620452_n.jpg

Lamiya Jalilová

Rehoľná sestra Lamiya pochádza z Azerbajdžanu, no už desať rokov žije na Slovensku. Pre Slovensko sa rozhodla najmä vďaka saleziánom, ktorí boli v jej rodnej zemi na misii. Lamiya je aktívna na sociálnych sieťach, robí videá na Youtube, TikToku aj Instagrame. V popise svojich účtov vždy uvádza, že je sestra saleziánka a je šťastná. Tento popis presne vystihuje jej životný štýl. Sestra Lamiya sa svetu snaží dokázať, že rehoľný život neznamená len askézu, ale je v podstate úplne normálny a veselý. Lamiya pravidelne cvičí, venuje sa turistike a dokonca robí aj vlastné memes.

terka02.jpg

Tereza Kmotorková

Tereza Kmotorková (prednedávnom Slavkovská) je inšpirujúca žena, vyštudovaná herečka a umelkyňa, ktorá je už viac ako desať rokov členkou spoločenstva SP. Pochádza z Banskej Bystrice, študovala herectvo na JAMU v Brne a neskôr absolvovala postgraduálne štúdium pohybového divadla vo Švajčiarsku. V súčasnosti je okrem umeleckej činnosti členkou Godzone tímu a podieľa sa na organizácii rôznych eventov (napr. ženskej konferencie Nespútaná).

170575_1735859883662_3834132_o.jpg

Lenka Šústová

Lenka Šústová (37), má Ph.D. z Medzinárodného obchodu v Prahe. Už 11 rokov manželka, matka, aktuálne sa naplno venuje domácemu vzdelávaniu piatich detí. Až s rozširovaním rodiny postupne objavuje, kam vie siahať hĺbka a rozmanitosť života. V prirodzených ľudských danostiach sa dennodenne utvrdzuje, aký krásny je Boží plán s nami a zároveň, aké náročné je odpútať sa od sveta natoľko, aby sme Ho vedeli s ľahkosťou nasledovať. Neprestáva však žasnúť nad tým, aké rôzne prostriedky nám ponúka katolícka viera na ceste k spáse. Má rada tanec, šport, prírodu a poradenstvo pri dojčení. S obľubou číta knihy o vzdelávaní, výchove, katolíckej viere a príbehoch svätých. Rada sa oblieka prakticky a žensky a má v obľube sukne.

A_13_8_2021_respondent_Martina-Mackovjakova-Silvia-Paraikova.jpg

Martina Mackovjaková

Je manželka gréckokatolíckeho kňaza a mama troch detí. Miluje domáce koláčiky a vôňu kníh, prechádzky starými uličkami a nekončiace večerné rozhovory. Momentálne popri materskej dovolenke študuje psychológiu.